Dzięki uprzejmości dr Petera van den Dungena z Wydziału Studiów Pokojowych Uniwersytetu Bradford w Wielkiej Brytanii i Generalnego Koordynatora Międzynarodowej Sieci Muzeów Pokoju, skontaktowaliśmy się z panem  Edwarem W. Lollisem z Knoxville, Tennessee, USA http://peace.maripo.com/ , który prowadzi ogromny zbiór on-line "pomników pokoju" z całego świata.

Dostarczyliśmy mu dwie fotografie kaplicy Jana Blocha z Cmentarza Powązkowskiego w Warszawie.

Otrzymaliśmy odpowiedź, którą przytaczamy in extenso w tłumaczeniu polskim:

"Jakikolwiek pomnik związany z Janem Blochem jest "pomnikiem pokoju" ex definitione. Umieściłem obie fotografie na stronach internetowych pomników w Polsce (http://peace.maripo.com/x_russia.htm), grobów działaczy na rzecz pokoju (http://peace.maripo.com/p_graves.htm), oraz pomników zbudowanych około 1902 roku (http://peace.maripo.com/y_1900.htm).

Strona o Polsce jest tymczasowo połączona z innymi krajami Europy Wchodniej. Będę wdzięczny jeśli odwiedzający wyżej wskazane strony pomogą zidentyfikować dalsze "pomniki pokoju".

Wśród 86 zidentyfikowanych działaczy na rzecz pokoju (na mojej stronie zaznaczonych na czerwono) http://peace.maripo.com/p_peacemakers.htm , dla dwóch osób: Jana Blocha i Matki Teresy nie mam jeszcze oddzielnych stron o ich pomnikach. Jak zauważycie, nazwisko Bloch obecnie połączyłem z prezentacją slajdów PowerPoint Fundacji Jana Blocha (http://www.bloch.org.pl/nowy/prezentacjaostat.ppt). Chciałbym stworzyć oddzielną stronę pokazującą pomniki o Blochu, ale dotychczas mam tylko zdjęcia kaplicy z Cmentarza Powązki, oraz stronę Międzynarodowego Muzeum Wojny i Pokoju w Lucernie w Szwajcarii. Czy są inne fizyczne ślady upamniętniające Blocha (budynki, popiersia, tablice itp.). Będę wdzięczny za każdą pomoc w tej sprawie."